1. Tamir iade ve değişim gerektiren hallerde garanti belgesi ve faturanız ile birlikte ilgili merkez adresimize ürününüzü göndermeniz gerekmektedir. Bu belgeleri olmayan ürünler de tamir, iade ve değişim yapılmamaktadır.
2. Satın Aldığınız ürünlerin ilk tadilatlarının (büyütme ve küçültme) tamir ve bakım işlemlerini satın alma tarihinden itibaren ilk 1 yıl süreyle merkezimize ilgili belgeleri ile göndererek yaptırabilirsiniz. Ancak ürün parçası (altın-gümüş gramında veya pırlanta vb. yapılan eklemeler) eklenerek yapılan büyütme ve tadilat işlemleri için ilgili eklenen ürün bedeli müşterilerimize aittir.
3. Ürün değişimlerinde yeni ürünün bedeli eski ürün bedelinin altında olamaz. Aynı grup ve marka ürünle değişim yapılabilir. Çelik ve gümüş ürünler altın ve pırlanta ürünler ile değiştirilemez .
4. Kullanılmamış ve herhangi bir hasar almamış ürünler 15 iş günü içerisinde tüm belgeleri ile birlikte merkezimize gönderildiği takdirde başka bir aynı marka ürünle değiştirilebilir yada iade alınabilir. Satın alma tarihi 15 iş günü geçen ürünlerde iade ve değişim yapılamaz.
5. Satın alma tarihi 15 iş günü geçen Altın ürün iadeleri işçilik bedeli düşüldükten sonra güncel piyasa altın kuru üzerinden alınır.
6. Kullanma talimatına uygun olmayan bir şekilde hatalı kullanımdan dolayı zarar görmüş, kimyasal madde ile temas sonucu hasar görmüş ürünler garanti kapsamı dışında kalır. Dolayısıyla tamir, değişim ve iade işlemi yapılamaz.
7. Ürünlerimizin merkez garanti süresinin devamlılığı için, markamız dışında üçüncü şahısların veya kurumların ürünlerimize müdahalede bulunmamaları gerekmektedir. (boyut ayarlama , taş takımı vb.) Bu tür müdahaleler ürünü garanti kapsamı dışında bırakır.
8. Tüm ürünlerimiz ilgili marka ekspertiz ekiplerinin incelemesi ve onayının ardından iade alınmaktadır. Ve tüm detayları sizlere belirttiğiniz iletişim kanalı ile aktarılmaktadır.
9. Pırlantalı ürünlerin iadesinde uygulanacak olan prosedürler şöyledir.
10. Ürün satın alınan TL fatura fiyatı üzerinden ilk 2 yıl için 1 ct. üstü tek taş ürün grubunda %20 ,1ct altı tektaş grubunda %30, beş taş, tamtur alyans grubunda %35 , elmas, fantezi ve diğer ürün gruplarında %40 eksiği ile geri iade alınacaktır. 3 yıl ve sonrası için 1 ct üstü tek taş ürün grubunda %25 ,1ct altı tektaş grubunda %40, beş taş, tamtur alyans grubunda %45 , elmas, fantezi ve diğer ürün gruplarında %50 eksiği ile geri iade alınacaktır.